parallax background

Çağrı Merkezi Ses yalıtımı

Akustik Masa Seperatörü
Haziran 21, 2019
Ev Sinema Ses yalıtımı
Haziran 26, 2019
 

Ses karışıklığı sıkca yaşanan ortamlardan biri de Çağrı Merkezleridir. Ses karşıklığını, eko sorunlarını çözmek için Akustik Paneller kullanılmalıdır. Akustik Paneller sesi yalın anlaşılır hale getirir ve eko sorununu tamamen çözmektedir. Çağrı Merkezilerinde masaları bölmek için Akustik Masa Speratörleri kullanılmaktadır, ara bölücü paneller istediğiniz renkde ve kumaşta üretilebilir dayanıklı ürünlerdir.

Neden özellikle akustik panel tercih edilmeli ?

Kısaca olarak neden akustik panel tercih edilmeli bahsedelim;

  • Akustik Paneller 100% ses yalıtımı sağlamaktadır
  • Bakım gerektirmez, toz tumaz.
  • Akustik Panelin üzerindeki kumaş kalitelidir ve uzun süre boyunca rengini korur.
  • Hafif ve tekrar sökülüp takılabilir.

Çağrı Merkezi Ses yalıtımı nasıl yapılır ?

İlk önce çağrı merkezilerine gidilerek ses frekans ölcümleri yapılır ve hangi bölgelere akustik paneller yerleştirileceği belirlenir. Özellikle çağrı merkezlerinde ses karışıklığı sıkıca yaşanmaktadır bu nedenle akustik paneller daha da verimli bir ses yalıtım sonucu almak için yerleşim alanları dikkatlice ölcüm yapılarak belirlenmelidir. yerleşim alanları olarak şöyle sıralayabiliriz:

Çağrı Merkezlerinde ses karışıklığı önlemek için genellikle Baffle Tavan Panelleri ve Masa Speratörleri kullanılır, masa speratörleri sesin karşı tarafa yansımasını önler ve aynı zamanda akustik bir ortam yaratır.

Ara bölücü paneller istediğiniz renkde ve boyutta üretilebilmektedir. Sesin masa speratörüne çarptıktan sonra tavana yöneldiği için akustik baffle tavan panelleri kullanılmaktadır. Akustik Baffle tavan panelleri tavana gelen sesi keserek ses yalıtım ortamı yaratmaktadır. Ses karışıklığı minimuma düşürmekle kalmaz mekana ayrı bir güzellik katmaktadır.

parallax background
parallax background
 

Çağrı Merkezlerinde Tavan Ses yalıtımı

Tavan ses yalıtımında önemli unsur taşımaktadır, duvara çarpan ses frekansları tavana doğru yönelmektedir ve ses yansıması yaratmaktadır. Bunu önlemek için de Baffle Tavan Panelleri kullanılmaktadır, bu paneller Çağrı merkezlerinde tavan dekoru olarakda kullanılabilmektedir, ancak önemli özelliği tavana gelen sesi kesmesi ve eko, yansıma sorunlarını tamamen gidermesidir.

Tavan Ses yalıtımında iki çeşit akustik panel kullanılabilmektedir biri Yüzer Akustik Tavan Paneli diğeri ise Baffle Akustik tavan paneli dir, her iki paneller aynı özelliğe sahiptir. Tavan panelleri oldukca hafiftir içerisi cam yünü dışı isterseniz kumaş kaplama yaptıra bilir veya kaplama yaptırmadan da kullanılabilirisiniz.

Çağrı Merkezlerinde Akustik Paravanlar

Masalar arası tamamen duvar işlemini tutan Akustik Paravanlar istenilen boyutta ve ebatlarda üretilebilmektedir. Akustik Paravanları istediğiniz zaman taşıyabilir başka bir yere yerleştirebilirsiniz. Bu paravanlar sesi 100% karşı tarafa yansımasını önler ve akustik ortam yaratmaktadır.

parallax background

Çağrı Merkezlerinde ses karışıklıklarını önlemek için en iyi çözüm !

Çağrı merkezinde ses karışıklığı önleyen akustik paneller, sesin karşı tarafa yansımasını önler ve sesin yalın anlaşılır hale getirir.

 

Çağrı Merkezi Ses yalıtım fiyatı

İlk önce mekana gidilerek bir proje sunulur. Buna göre kaç metre kare kullanılacak ve hangi bölgelere yerleştirilecek nasıl bir boyutta olacak bunları belirledikten sonra bir fiyat teklifi yapılmaktadır. Teklif kabul edildiği halde panel üretim süreci başlamış olur böylelikle Çağrı Merkezi Ses yalıtımını yapmış olursunuz.