parallax background

Akustik Yüzer Tavan Paneli

Heraklith Akustik Duvar Paneli
Haziran 21, 2019
Akustik Baffle Tavan Paneli
Haziran 21, 2019
 

Akustik Yüzer Tavan paneli 95 kg m3 yoğunluğunda kumaş kaplı cam yünü levha ile oluşmaktadır. Yüzer akustik tavan paneli yatay bir şekilde tavana montajı yapılmaktadır. Tavan Ses izolasyonu yapımında kullanılan akustik tavan panelleri yankılanma, eko, ses karışıklığı gibi sorunları ortadan kaldırarak düzenli, yalın ses alabileceğiniz akustik ortam yaratmaktadır.

Tavan ses yalıtımı ve Tavan Dekorasyonu

Ses yalıtımında kullanılan akustik tavan panelleri Ofis, Restaurant, Spor salonları, Müzik odaları ve diğer aklınıza gelebilecek tüm gürültü ve ses karışıklığı yaşanan mekanlarda tercih edilmektedir. Tavan panelleri oda içerisinde titreşim ve ses yansıması gibi sorunları tamamen kaldırarak akustik bir ortam sağlarken aynı zamanda istediğiniz renk ve çeşitlerde üretilebilmesi sayesinde tavan dekorasyon için kullanılabilmektedir.

Üzeri kumaş kaplı paneller dayanıklı uzun ömür boyunca hizmet edebilecek panellerdir. Tavana Yatay bir şekilde montajı yapılan bu paneller istediğiniz şekilde üretilebilmektedir, şekil olarak şöyle sıralayabiliriz; Beşgen yuzer tavan paneli, Altıgen Yüzer Tavan Paneli, Üçgen Yüzer Tavan Paneli ve dörtgen şekillerinde istediğiniz kalınlıkta üretilebilmektedir. Dekorasyon olarak mekanınızı öne taşımak ve aynı zamanda ses yalıtımı yapmak istiyorsanız Akustik Yüzer Tavan Panelleri tercih edebilirisiniz.

Akustik Yüzer Tavan Panelleri montajı nasıl yapılır ?

Özel akustik montaj malzemeleri kullanılarak tavana asılı bir şekilde montajı yapılmaktadır, akustik yüzer tavan panel sayesinde istediğiniz ses izolasyonu sonucuna ulaşacaksınız. Bu paneller tavana gelen sesi tamamen keserek ses yankılanmasını önlemek için kullanılan panellerdir. Eğer mekan değişikliği gibi bir sorun söz konusu ise, bu paneller istediğiniz zaman sökülerek başka yerlere asabilirsiniz.

parallax background
parallax background
 

Baffle Tavan Paneli ve Yüzer Tavan Paneli arasındaki fark

Akustik Baffle Tavan paneli dikey bir şekilde tavana montajı yapılmaktadır ve ses yankılanmasını etkili bir şekilde keserek akustik bir mekan oluşturur. Akustik Yüzer Tavan Paneli ise yatay bir şekilde tavana montaj yapılır, şekil olarak baffle tavan paneline göre daha opsiyonludur; beşgen yuzer akustik tavan paneli, altıgen yüzer akustik tavan paneli, üçgen yüzer akustik tavan panellerini üretimi yapılmaktadır.

parallax background

Kaliteli Akustik Yüzer Tavan Paneli

Yüzer Tavan Panellerin 95 kg/m3 basınç yoğunluğunda kumaş kaplı cam yünü levha dan oluşmaktadır. Üzeri kaliteli kumaşla akustik kaplama yapılarak son halini almaktadır. Panel üzerindeki kumaş özel olarak üretimi yapılmaktadır, dayanıklı ve bakım gerektirmez aynı zamanda renk solması, renk kaybı yaşatmayan kumaş türüdür.

 

Yatay Tavan Paneli

Yatay tavan panelleri istediğiniz renkde ve ebatlarda üretimi yapılmaktadır, şekil olarakda çeşitli opsoynlar mevcuttur, kısaca en çok tercih edilen şekilleri şöyle sıralayabiliriz: Beşgen Yüzer Akustik Tavan Paneli, Altıgen Yüzer Akustik Tavan Paneli, Uçgen Yüzer Akustik Tavan Paneli, Yuvarlar Yüzer Akustik Tavan Paneli. Akustik Yatay panelleri mekanın ahengine uyum sağlayacak şekilde ve dekorasyona uygun olarak renk seçimi yapıldığında, mekanı dekorasyon ve tasarım konusunda çok üst düzeylere taşıyabilmektedir ve aynı zamanda ses yalıtımı sağlamaktadır.