parallax background

Akustik Kapı

Jeneratör Ses yalıtımı
Haziran 26, 2019
Ses Kayıt Odası Ses yalıtımı
Haziran 27, 2019
 

Ses yalıtımı olarak üretilen akustik kapılar dışarıdan gelecek olan yüksek ses ve gürültüleri engellemek adına tasarlanmaktadır. Kapılar 55 Rw desibele kadar olan güçlü sesleri engellemek üzere bir performans ortaya koymaktadır. Kapıların boyu birlikte yapılmış olması gürültü ve yüksek sesi engelleme adına ses yalıtımı açısından gerekli şartı sağlamaktadır.

Akustik kapılar neden gereklidir ?

Eğer Bulunduğunuz mekânda ses izolasyonu yapılmışsa buna uygun olarak kapılarında ses yalıtımına sahip olması gerekmektedir. Bulunduğunuz mekânda izolasyon yapılması bile akustik kapılar ile gürültünün önünü kesmeniz mümkün olmaktadır. Mekânın ses geçirmemesi için akustik kapıları tercih etmeniz mekânı gürültüden korumanız adını bir gereklilik taşımaktadır.

parallax background
parallax background
 

Niçin akustik Yüzeyli kapılar üretilmektedir?

Daha çok ahşap üzerine akustik panellerin kaplanması ile oluşturulmuş salonlardaki giriş çıkış kapıları düz panel malzemelerle oluşturdukları için ses yansımalarına neden olmaktadır. Akustik paneller ile kaplanmış duvarlarda farklı kapı modellerinin kullanılması estetik açıdan ve mimari bakımdan görüntü bozukluğuna neden olmaktadır. Bu sebepledir akustik yüzeyli kapılar üretilmekte mi görsel açıdan Estetik sağlanmaya çalışılmaktadır. Özellikle akustik kapıların salon tarafındaki yüzeyleri akustik tercihlerini uygun olarak üretilmektedir.

parallax background

Yangına Dayanıklı Akustik Kapılar

Ses yalıtımı sağlayan akustik kapılar aynı zamanda yangına dayanıklı olarak üretilmektedir. Bu kapılar 100% olarak sesi karşı odaya iletmesini önlemektedir.

 

Akustik kapı fiyatları

Aksutik kapı fiyat aralığı değişebilir, ölcü ve kapı özelliklerine göre bir fiyat belirlenmektedir. Özellikler olarak yangına dayanıklılık esas alınmaktadır. Bu kapılar 3 veya daha fazla katmanda oluşmaktadır.

Akustik kapılar nasıl imal edilmektedir ?

Akustik olarak üretilen kapılarda ahşap akustik ses yalıtım kapıları tasarlanmaktadır ve bu kapılar ses geçirmez özelliğe sahip olmaktadır. Yaklaşık olarak 64 milimetre kanat kalınlığı olan akustik kapılarda içinde ses kesici özelliğe sahip olan 3 farklı şilte kullanılmaktadır. Akustik olarak üretilen kapılarda Ayrıca özel açık profili takım halinde kullanmak ses yalıtımı için son derece gerekli bir durumdur. Kullanım alanları olarak konferans salonları çok amaçlı salonlar, radyo stüdyo kapıları, ses kayıt stüdyoları, televizyon stüdyoları yer almaktadır. Ses geçirmeyen kapı olarak üretilen akustik kapılarda conta malzemeleri en iyisi cüce malzemeleri arasından temin edilerek imalat yapılmaktadır.

Ahşap akustik panel kaplanmış olan ve salonlarında kullanılan düz panel malzemeden yapılmış akustik kapılar bazen seçim yağlanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle de duyum kalitesini düşürmektedir. Ancak akustik kaplı kapı kullanılması performansı artırmak da mı istenilen verimi ulaşılmasını sağlamaktadır. Akustik kapıların tek yüzeyinde akustik panel kullanılabileceği gibi çift yüzeyinde akustik panel ile oluşturulması mümkün olmaktadır.