parallax background

Zemin Ses yalıtımı

Toplantı Odası Ses yalıtımı
Temmuz 1, 2019
 

Zeminde oluşan ses titreşimi ve sesi alt kata gitmesini engellemek için Zemin ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Zemin izolasyonu kauçuk levha, süngerpan, edpm ses bariyerileri parke altında kullanılarak sağlanmaktadır. Ses yalıtımında şap altında kauçuk levha ve ses kesici süngerpan, ses emici bariyereri kullanarak etkili bir sonuç elde edebiliriz.

Zemin Ses İzolasyonu

Mekanda ahşap veya şap altında ses bariyerleri, kauçuk levha ve süngerpan kullanılarak etkili bir sonuç alabilirsiniz. Zeminde oluşan titreşimi minimuma düşürerek mekanda akustik ortam sağlarken, alt kata giden sesleri tamamen keser. Ayrıca mekanda halı kullanmak istiyorsanız özel zemin ses yalıtımına uygun olara tasarlanmış halı ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Zemin ses yalıtımı nasıl yapılır ?

Parke veya Şap döşemeden önce yapılması gereken uygulamadır, ilk önce ses bariyeri, bondex zemin sünger veya kauçukl levha zemin ses yalıtım malzmeleri kullanılarak yapılan uygulamadır. Profesyonel ekip tarafından dikkatli ve tüm zemini kaplayacak şekilde döşeme yapıldığında etkili zemin ses izolasyon sonucu alıcaksınız. Böylelikle mekanda oluşan ses yansıma ve titreşim sorunları 100% çözülmüş olucaktır.

parallax background
parallax background
 

Zemin Ses yalıtımı nedir ?

Sert zeminde darbe oluşması sonucu ses titreşimi ortaya çıkmatadır ve ses tüm odaya yansımakla kalmaz aynı zamanda alt kattaki dairelere kadar duyulabilmektedir. Topuklu ayakkabıları düşünün sert bir zeminde daha çok ses çıkarırlar ve ses yansıma sonucu daha da rahatsız edici hale gelebilmektedir. Özellikle birden çok çalışanların bulunması durumunda zeminde oluşan titreşimler oldukça rahatsız edici bir durumdur dolaysıyla kalabalık ofislerde zemin ses yalıtımı kaçınılmazdır.

parallax background

Zemin ses kesici malzemeler

Zeminlerde darbe sonucu titreşim ve ses yansıması ortaya cıkar ve ses daha da etkili ve rahatsız edici boyutlara gelebilmektedir. Bunu önlemek için zeminlerde kauçuk levha, ses kesici bariyer, süngerpan, edpm ses bariyerleri kullanılmaktadır.

 

Zeminlerde Ses yalıtımı

Edpm ses bariyerleri, kauçuk levha, süngerpan malzemeleri zeminde oluşan ses titreşim sorularını etkili bir şekilde çözebilen ürünlerdir. İstediğiniz mekanda zeminde oluşan titreşimi önlemek için kullanılan ürünlerdir, kullanım alanları olarak şöyle sıralayabiliriz: Apartman daire içerisinde özel ofisler, Sinema Salonları, Müzik odaları, Ses kayıt odaları, Tiyatro, Çağırı merkezleri ve daha bir çok mekanda zeminde oluşan ses yansımasını önlemek için zemin ses yalıtımı tercih etmektedir.