parallax background

Dekoratif Duvar Paneli

Akustik Sünger
Haziran 21, 2019
Akustik Ahşap Difüzör
Haziran 21, 2019
 

Mekan dekorasyonunu önplana çıkartmak istiyorsanız dekoratif duvar panelleri tercih etmelisiniz. Duvar dekorasyonunda kullanılan akustik paneller özel olarak üretilmektedir, renkli, çeşitli şekiller ve ebatlarda üretilmektedir. Genellikle 2MM ve 4MM kalınlıkta üretimi yapılarak girinti ve çıkıntı olarak kullanıldığında 3D akustik duvar paneline dönüşerek mekana şık bir görünüm sağlamaktadır.

Duvar dekorasyonu

Oda tasarımında duvar dekorasyonu önemli konudur ve göze ilk çarpan bölgelerden biridir, sade bir duvar yerine dekorasyon panelleri kullanıldığında renk ve çeşitli şekiller sayesinde mekan dekorasyonunu ön plana çıkarır. Oldukça şık bir görünüme sahip olan dekorasyon panelleri aynı zamanda ses emici özelliğine sahiptir, mekanda oluşan eko, ses karışıklığı sorunları tamamen çözerek 100% akustik bir mekan oluşturur.

Dekorasyon Paneli nasıl üretilir ?

Dekorasyon paneli akustik duvar paneli ile özellikleri bire bi aynıdır, ançak şekil ve çeşitli ebatlarda üretimi özel olarak yapılmaktadır. Mekan ahengine ve dekorasyona uyum sağlayacak şekilde renk seçimi yapılarak ve çeşitli şekillerde üretimi yapılmaktadır.

parallax background
parallax background
 

Dekorasyon Paneli Ses yalıtımı sağlarmı ?

Bu ürünler aynı zamanda ses yalıtımı ürünleridir, içerisi cam yünü levhadan oluşmaktadır üzeri kumaş kaplıdır. Mekanda ses kirliliği, eko, ses yansıma sorunlarını tamamen ortadan kaldırarak istediğiniz akustik ortam yaratır ve mekan dekorasyonunu ön plana çıkararak şık bir görünüm sağlar.

parallax background

Dekoratif Duvar Panel sayesinde şık duvar dekorasyonu

Mekan ahengine uyumlu renklerden oluşan bir proje tasarımı yapıldığın dekoratif duvar panelleri öne çıkarak mekanınızı olağanüstü güzellik katar.

 

Dekoratif Duvar Paneli

En çok tercih edilen duvar kaplama ürünleri artık panel hallerine dönüştüğünü söyleyebiliriz. Duvarları daha dekoratif bir görüntüye sahip olmasını isteyenler, tercihlerini daha pratik ürün olan duvar panellerini tercih etmekten yana kullanıyorlar. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise montajlarının kolay olması. Duvar Panelleri belirli boyutlarda ebatlandırılmış ürünlerdir.30x30,60x60,150,50 gibi boyutlarda yada daha büyük ebatlarda standarlaştırılmıştır. Müşterilerin daha kolay montajını yapabilmesi için farklı kilit sistemler yada kolay yapıştırılabilen ürünlerdir. Silikon bazlı yapıştırıcılar ile kolayca duvara montajlanabilir. Plastik veya alüminyum çerçevelere yerleştirelerek de montajı yapılabilmektedir.