parallax background

Akustik Baffle Tavan Paneli

Akustik Yüzer Tavan Paneli
Haziran 21, 2019
Akustik Paravan
Haziran 21, 2019
 

Mekan ses yalıtımında Tavan ses izolasyonu çok önemlidir, ses yansıması, ses karışıklığı, eko gibi sorunların yaşanması için Akustik Baffler Tavan Paneli tercih edebilirisniz. Akustik baffle tavan paneli dikey yönünde iki şekilde tavana montakı yapılabilmektedir. İlk şekli tavana yapışık şekilde özel yapıştırıcı kullanılarak yapıştırılır böylelikle ses yansıma sorunu tamamen çözülebilir. İkinci şekli tavana montaj malzemeleri kullanarak asılı bir şekilde tavandan ayrı olarak montajı yapılmaktadır, asılı akustik baffle tavan paneli aynı şekilde masalar arası bölme olarakda tercih edilmektedir.

Baffle Tavan Paneli Nerelerde Kullanılır ?

Gürültü, ses titreşimi, ses yansıma sorunu ortadan kaldırmak için tercih edilen üründür, ofis, restaurant, spor salonları, tiyatro salonları, hava limanı, otel ve rezidanslarda kullanılmaktadır. Maliyeti oldukça uygun ve aynı zamanda mekan görünümünü ön plana taşıcak ve ses yalıtımı sağlayan ürünlerdir.

Baffle tavan panel hakkında bilgi

Baffle tavan paneli cam yünü levhadan üretilerek üzeri istediğiniz renkli kumaş kaplama yapılabilmektedir. Ses yalıtımında tavan çok önemlidir çünkü tavana çarpan ses yansımaya yol açmaktadır, bu sorunu giderilmesi için Akustik Baffle Tavan Paneli kullanulmaktadır. Akustik Paneller gelen sesi yalın, net ve anlaşılır hale getirerek huzurlu akustik bir ortam sağlarlar.

parallax background
parallax background
 

Baffle Tavan Paneli ve Yüzer Tavan Paneli arasındaki fark

Akustik Baffle Tavan paneli dikey bir şekilde tavana montajı yapılmaktadır ve ses yankılanmasını etkili bir şekilde keserek akustik bir mekan oluşturur. Akustik Yüzer Tavan Paneli ise yatay bir şekilde tavana montaj yapılır, şekil olarak baffle tavan paneline göre daha opsiyonludur; beşgen yuzer akustik tavan paneli, altıgen yüzer akustik tavan paneli, üçgen yüzer akustik tavan panellerini üretimi yapılmaktadır.

parallax background

Baffle Tavan Paneli sayesinde etkili ses yalıtımı

Baffle Tavan Paneli 95 kg/m3 yoğunlukta cam yünü levha dan oluşmaktadır. Üzeri kaliteli kumaşla akustik kaplama yapılarak son halini alır. Baffle Tavan panelleri yüksek ses emici özelliğine sahiptir ve mekanda oluşan ses karışıklığı, yansıması ve eko gibi sorunları tamamen ortadan kaldırmaktadır.

 

Dikey Tavan Paneli

Mekanda oluşan gürültü, ses karışıklığı eko ses yansıma sorunlarını gidermek için akustik dikey tavan panelleri kullanılmaktadır. Ofis ve işyeri merkezlerinde sıkça tercih edilen bu paneller sayesinde etkili bir şekilde istediğiniz ses yalıtım sonucu elde edebilirsiniz. Paneller dayanıklı ve uzun ömür boyunca size hizmet edecek şekilde kaliteli malzmeler kullanılarak üretilmektedir.